Nem fagy le mint a Windows mert Ő AirsoftNT (interjú)

AirsoftNT Airsoft NT influenszer airszoftos tartalomgyártó

Az elmúlt egy évben aki nem találkozott a nevével az nem is fogyaszt igazán airsoftos tartalmat. AirsoftNT már 3 éve publikál és az utóbbi egy évben havonta dob a közösségnek valami érdekes tartalmat. Az is mindjárt kiderül, hogy semmi köze a nevének Windows NT-hez! :) Hogy milyen ember áll a név mögött?? Most kiderül a vele készített interjúból.

Honnan jött az AirsoftNT név?
Az “NT” név még középsuliban ragadt rám. A civil nevem - Anti - változott át egy angol órán valahogyan Entire, ami kiejtése gyakorlatilag az angol “NT” betűk kiejtése. Mostanra ez leginkább “enté” már. Na, szóval amikor a csatorna indult, összeszedtem minden kreativitásomat, sokat gondolkoztam (nem), hogy hogyan nevezzek el egy fiókot, amin NT airsoftozik… így lett AirsoftNT. Mára kiderült, hogy nem ez volt a legjobb ötlet, mert nehezen kereshető, például a YouTube simán kijavítja „airsoft”-ra, mert azt hiszi, hogy elírtad. 

Mennyi idős is vagy?
Hamarosan 39 éves leszek.
Tudom-tudom… 50-nek nézek ki, de legalább annyinak is érzem magam. :D

Mióta airsoftozol?
Azt hiszem 9 éve, ha jól emlékszem 2015-ben kezdtük a haverokkal.

Van-e sport egyesület/csapat ahova tartozol?
Sokáig csapat nélküli csavargó voltam, most a HLG Airsoft Team csapatát gyengítem. 

 

AirsoftNT airsoft tartalomgyártó és influenszer

 

Mi a kedvenc fegyver?
Nehéz lenne választani - van (és volt) egy rakás replikám, igazából mindegyiket szeretem valamiért. Ha az eszemre hallgatok, akkor egyértelműen a Double Eagle M904 az aktuális kedvenc, elképesztően jó replika, különösen az árát figyelembe véve. Ha érzelmi alapon kell dönteni, akkor viszont a Cyma CM.048 AK74-et mondom kedvencnek, ez volt az első replikám, ez az amit soha nem szeretnék eladni, ez az amit a legtöbbet tákoltam, na és … ez a legszebb is. 

Mi volt az első élményed az airsoft világában?
Konkrétan az első tali az airsofttal egy ilyen kerti sörös dobozokra lövöldözés volt. A házigazda előhozott néhány AEG-et, gránátokat és egy CO-s Dan Wesson revolvert, teljesen meg is lettünk fertőzve a dologgal, szerintem 1-2 héten belül már rendeltük is a saját felszerelésünket. Az első airsoft játék, amin részt vettem az Miskolcon volt a régi Acélművek területén. Kronón kapásból lőttem vagy 430 FPS-t az új AK-val, szóval mondták, hogy akkor ez csak DMR szabályokkal játszhat, haverom AEG-je úgy a játék indulása után 3 perccel meghalt… mondjuk úgy, hogy nem volt felhőtlen az indulás, de mi így is élveztük. Egyébként a közösség teljesen befogadó volt, mindenki normálisan állt hozzánk, a kezdőkhöz – innen is pacsi az RC Airsoft Teamnek a segítségért.

Melyik volt az első airsoft fegyvered, és miért döntöttél mellette?
Ahogy fentebb már elspoilereztem, egy Cyma CM.048 AK74 volt az első saját airsoft replikám, ami a mai napig megvan – látható például a Division videóban. Mindenképpen valamilyen AK-t szerettem volna, van egy ilyen klasszikus AK becsípődésem, tehát az ilyen újvilági, high-tech, modern replikák nem jöhettek szóba. Sokat olvasgattam, aztán ár-érték arányban ezt találtam a jó vételnek, na meg a lényeg ugye: full-fa-fém. Egyébként a mai napig egy jó és nagyon strapabíró replikának tartom, ha valaki jó ár-érték arányú klasszik AK-t keres, akkor szerintem a CM.048 modellváltozatokkal nem lehet mellényúlni. Persze vannak jobbak, realisztikusabbak – csak azok nem ennyibe kerülnek. 

Mi az, amit a legjobban szeretsz az airsoft játékokban?
Lehet ez kicsit kiábrándító, de én azt szeretem a legjobban, hogy kint vagyok egész nap a levegőn, mozgok és jellemzően jó társaságban vesz körül. Ülő melóm van, nekem iszonyat jól esik egy egész napos jövés-menés, rohangálás. Persze izgalmas, meg adrenalin és sikerélmény, stb, de a legjobb mégis az, hogy kimozdulok.

 

AirsoftNT airsoft tartalomgyártó és influenszer

 

Milyen játékmódokat szeretsz?
Az egyszerű, de feladat orientált játékokat szeretem a legjobban. Ezek végül is a tinglitanglik, amelyeknek van valamilyen története, vannak ehhez kapcsolódó játékelemek, vagy mondjuk nem két csapat feszül egymásnak, hanem akár 8-10 raj (pl Crossfire játékok). El szoktam menni “komolyabb” – ha úgy tetszik “milsim” - játékokra is, de sokszor azt tapasztalom, hogy a játékosok jelentős része nem tudja, vagy nem akarja értelmezni a szabályokat, sokszor még egy tök egyszerű katonai vs. nem-katonai dress-code-ot sem tudnak betartani, és hiába lenne maga a játék és a szervezés zseni, olyan apróságokon elmegy, hogy a játékosok fele nem tudja mi a medik szabály a rendezvényen. A “milsim” szót egyébként nem szeretem. Mi átlag airsoft játékosok el sem tudjuk képzelni milyen egy valós harci szituáció, hiú reménynek tartom, hogy ezt így “szimulálni” tudnánk. Tisztelet a kivételnek. Hangsúlyozom, nem az ilyen játékokkal van gondom, hanem a kifejezéssel.

Van olyan helyszín, ahol különösen szeretsz játszani? 
Szerintem a legjobb pálya amin valaha játszottam a régi nyíregyházi Nyírsoft Airsoft Park volt. Kellően nagy és változatos terület volt, viszont nem túl nagy ahhoz, hogy ne győzzék karbantartani. Azért beszélek róla múlt időben, mert sajnos ezen a területen már nem lehet szervezni. Most a Civis Airsoft debreceni pályáját mondanám kedvencnek. Folyamatosan fejlesztett, karbantartott, biztonságos pálya épületekkel, lövészárokkal, sok-sok fedezékkel, ráadásul itt van tőlem 20 percre – egyetlen hátránya talán, hogy nagyobb játékok megrendezésére a mérete miatt nem alkalmas. Emellett például rendkívüli atmoszférája van a miskolci RC Arénának, vagy nagyon szuper helyszín a csengősi pálya, ahol a Spectre szervez. Nem sokszor voltam még, de kimondottan szeretem az Airsoft Arénát is, ott óránként le lehet fogyni egy kilót. 

Milyen felszereléseket tartasz nélkülözhetetlennek a játék során avagy mi a kedvenc setupod?
Nélkülözhetetlen természetesen egy normális védőszemüveg, illetve én fontosnak tartom az arcvédelmet és egy magas szárú cipőt, bakancsot. A felszerelésem többi része gyakorlatilag folyamatosan változik. Az utóbbi 1-2 évben mellény helyett battlebelt-et / warbelt-et használok, mert szörnyen kényelmes, minden kéznél van és könnyebb vele mozogni. Azt gondolom, hogy nincs olyan megoldás, ami mindenkinek egyformán jól működik. Úgy kell a felszerelést összeállítani, hogy az a tulajdonosát kiszolgálja. Ugyan ez igaz a replikára és annak kiegészítőire is.


Hogyan készülsz fel egy nagyobb airsoft rendezvényre?
Már előző este összepakolok mindent IS. Igyekszek úgy összepakolni, hogy egy körben el tudjak vinni mindent az autóból a HQ-ra, ha nem így van, akkor rosszul pakoltam. Az alapvető – a játékhoz szükséges – dolgokon kívül szokott nálam lenni néhány sebtapasz, fertőtlenítő, kullancsriasztó, csoki, pót-szemüveg. Ha kamerákat is viszek, az egy külön történet... :D

Mik voltak a legizgalmasabb pillanataid az airsoft játékok során?
Nehéz lenne csak egyetlen dolgot kiemelni, de ha most visszagondolok, talán egy-másfél éve volt egy éjszakai játék, ahol egy sráccal az volt a feladatunk, hogy megtaláljunk valamilyen alkatrészeket, amelyek begyűjtése szükséges volt ahhoz, hogy a csapat teljesítse az adott játékrészt. Nos mi vagy két órát sunnyogtunk, bejártuk szó szerint az egész pályát, olykor az ellenfél HQ-tól alig pár méterre bujkáltunk, hallottuk, hogy keresnek minket, többször teljesen tiszta és azonosított célpontokra sem lőttünk, csak hogy ne adjuk ki a pozíciónkat. Elképesztő izgalmas volt a tök sötétben, teljesen nesztelenül osonni, és végig megúszni a lebukást, de mégis csalódottan tértünk vissza a HQ-ra, ugyanis semmit sem találtunk meg a keresett tárgyakból. A történetben az a csavar, hogy a keresett alkatrészek még nem is voltak elhelyezve a játékterületen mialatt mi kerestük őket. Bruh :D 

 

 

AirsoftNT airsoft tartalomgyártó és influenszer

 

Van valami durva sztorid ami megesett??
Saját durva sztori mondjuk, hogy pár éve egy korábbi – nem airsofthoz köthető – térdsérülést követően egy játékon futás közben kifordult a térdem. Szallagok megnyúltak, begyulladtak, 3 hónap gyógyszer, szigorú pihenés, szerintem ilyen egy-másfél évig jártam térdrögzítővel, és a mai napig nem tudok rendesen futni.

Ezen kívül láttam kilőtt fogakat, szétszakadt fület, bőr alá ment BB-t, de olyat is, hogy valakin kicsit felcsúszott a szemüveg és pont akkor, pont a szeme alját lőtték el. Szerencsére sem ez utóbbi, sem a többi nem lett maradandó sérülés, illetve nem velem, hanem körülöttem történtek. 

Milyen kihívásokkal kell szembenézned airsoft játékosként?
A korommal és vele a fizikai korlátaimmal – lásd a fentebbi térdsérülés. Közel 40 évesen nem vagyok már elég robbanékony, elég rugalmas, nem látok már olyan jól – amúgy is szemüveges vagyok, és már gondolok a holnapra, azaz például nem fogok kiugrani egy ablakon csak, hogy ne lőjjenek le. :D

Mi az, ami továbbra is motivál téged az airsoftban?
A mozgás, az hogy a szabadban vagyok, a csapatunk, az egész közösség. Szeretek például tréningezni, mert látom, hogy gyakorlással tudok jobb lenni. Persze nem másokhoz képest kell jobbnak lennem, hanem magamhoz képest. Ezen kívül szeretem a replikák határait is feszegetni – amikor az idő és a türelem engedi. Ezek számomra tök motiváló dolgok. 

Mi adta az ötletet, hogy airsoft tartalmat kezdj el készíteni?
Elsősorban a kíváncsiság vezérelt. Néztem én is ilyen tartalmakat és érdekelt, hogyan lehetne ilyen multi-kamerás gameplay videókat készíteni, úgy gondoltam nem lehet túl bonyolult – hát tévedtem. 

Hogyan alakult ki a saját stílusod a videóidban?
Valójában az első videók sokkal – évekkel - régebben készültek, mint az YouTube-on látható, de azokat vállalhatatlannak ítéltem, sosem lettek megosztva. Ebben a kísérletező fázisban alakultak ki a “saját stílus” jegyei, mint az intro, az overlay-ek, stb. Nem mondanám, hogy ez tervezett dolog, csak összeállt egy olyan csomag, ami alapján – szerintem – azonosíthatóak a videóim. Kis lépésekben egyébként ezek is változnak a mai napig. 

Sok tartalom edukációs jellegű nálad ezeket jobban szereted, mint a gameplayt?
A non-gameplay tartalmak megszaporodása viszonylag új dolog, és több dologra vezethetőek vissza. Egyrészt én sokkal többször megyek ki kamera nélkül játszani, mint kamerával – csak az idei példa: most május vége van és idén mindössze kétszer volt kamera rajtam a pályán. Ez azt jelenti, hogy ha rendszeres időközönként szeretnék tartalmat megosztani, akkor másképp kell megoldanom, hiszen nincs elég gameplay. A másik dolog pedig kicsit összetettebb: be kell látni, hogy a non-gameplay videókat – az én csatornámon – jobban megnézik az emberek, és amikor van 1000+ feliratkozód, akkor azért el kezd benned motoszkálni, hogy talán ideje lenne hasznosabb, hozzáadott értéket képviselő tartalmakat is megosztani. Bár hangsúlyozni szoktam, hogy a videókat saját magam kedvére készítem, azért ez nem teljesen helytálló mikor a non-gameplay videókról beszélünk, hiszen ezek kimondottan a nézőknek készülnek nem saját magamnak. Ettől függetlenül továbbra sem kényszer a videók elkészítése, csak olyan videót csinálok meg, ami szerintem is érdekes, hasznos és szívesen foglalkozok vele. 

Milyen eszközöket és szoftvereket használsz a tartalom előállításához?
Hú, milyet nem?! Ezzel kapcsolatban igazából tervezek majd egy videót készíteni. A gameplayekhez jelenleg régebbi (5 és 7) GoProkat és egy Runcam Scopecam 2 4K-t használok. Igaz mindegyik kamera 4K képes, én 2.7K-ban rögzítek és a videók is ebben a méretben mennek ki YouTube-ra. A non-gameplay videók egy Sony ZV1-el készülnek 4K-ban, de ezek is 2.7K-ban kerülnek ki. Mindezek mellé persze van végtelen mennyiségű memóriakártya, powerbank, mikrofon, fények, állványok, stb… Szoftveres oldalról én az Adobe termékeket preferálom. 

 

AirsoftNT airsoft tartalomgyártó és influenszer

 

Hogyan tervezed meg a tartalomkészítési folyamataidat?
Hah, ez jó kérdés. Mondanám, hogy sehogy, de ez mára nem teljesen igaz. A gameplay-en nem igazán van mint tervezni, az tényleg ahogy esik, úgy puffan. Vagy lesz belőle kontent, vagy nem. A non-gameplay tartalmak viszont mostanra már megtervezettek, azaz ha megvan miről fog videó készülni, akkor előre bekészülök az infókkal, készítek előre egy címszavas vázat a videóhoz, hogy biztosan ne felejtsek el semmit, amit el szeretnék mondani. A szöveg nincs megírva, azt így menet közben találom ki. De egyébként nem volt ez mindig így, kaptam is ezzel kapcsolatban jogos kritikákat, viszont mostanra (feliratkozások, nézőszám) úgy gondolom tényleg tartozom annyival a nézőknek, hogy egy összeszedett, átgondolt tartalmat lássanak mikor odakattintanak.

Milyen nehézségekkel találkozol a videók és tartalomgyártás közben?
Mindennel IS, amit el tudsz képzelni. Nagyon kevés olyan videó van, ami közben nem volt valamilyen “nehézség”. Alapból egy rémálom játék előtt a kamerázásra külön készülni, minden legyen kipróbálva, feltöltve, elrakva, mindenből legyen plusz egy. Gameplayeknél elmelegszik a kamera, kicsúszik az USB kábel, de ha nem kicsúszik, akkor eltörik, lemerül a powerbank, lefagy a scopecam, leflasheli a kártyát a kamera, tényleg minden IS megtörténik… A nem gameplay tartalmak ilyen szempontból kicsit kényelmesebbek, de ott is volt már elmelegedés, de olyan is hogy lemerült a mikrofon – és hiába látom a kamerán a mikronfon monitort, mégsem vettem észre, aztán felvettem másfél órát hang nélkül. Az is előfordult, hogy elmászott az autofókusz, és az egész videó homályos lett. Ezekkel utólag nem nagyon lehet mit kezdeni, kuka.

Van-e olyan tartalom, amely különösen fontos számodra?
Az hogy fontos talán kicsit nagy szó. Ha ki kellene emelni mondjuk egy videót, akkor az valószínű az olcsón airsoftozós (Videót itt tudod megnézni) vidi lenne, mert tényleg azt gondolom, hogy azokkal a cuccokkal simán ugyan olyan jót lehet játszani, mint egy sokszorosából megvett felszerelésben és tényleg bátran ajánlanám bárkinek, aki holnap el szeretne kezdeni airsoftozni. Ha hasznossági sorrendet kellene állítani a saját tartalmaim között, akkor biztosan ez lenne az első számomra. 

Ha jól tudom 3 éve kezdted el az airsoft tartalomgyártást de leginkább az utóbbi egy évben vagy aktív. Hamarosan több videót láthatunk tőled vagy ez hangulat vagy idő függvénye?
Ahogy fentebb már kiderült, valójában korábban kezdtem – most meg is néztem, az első feltöltés 2018. áprilisi - viszont tényleg kb 3 éves az első publikus videó a csatornán. Az elején semmilyen terv nem volt arra vonatkozólag, hogy mennyire leszek aktív, aztán simán voltak ilyen akár fél éves kimaradások is, de mivel akkoriban nem igazán volt még közönség, nem forgolódtam emiatt álmatlanul éjszakánként. 

Az utóbbi bő félév, egy év egy kicsit aktívabban, tervezettebben telt, és ennek meg is lett az eredménye – a szerintem legfontosabb mutató, a watch time, azaz a videók nézésével eltöltött idő az a sokszorosára nőtt, így már például partner program kompatibilis a csatorna, de egyelőre nem éltem ezzel a lehetőséggel. Soha nem volt cél ezzel pénzt keresni, továbbra sem az. Ezt a mostani lendületet igyekszem tartani, de nem minden áron. Azaz nem szeretnék csak azért összecsapni egy videót, mert mondjuk már 3 hete nem volt. Most is van fejben legalább 5-6 videó ötlet, amit hamarosan szeretnék megcsinálni, de ahogy a kérdés is fogalmaz: hangulat és idő függvénye. Továbbá ugyan fontos az airsoft, fontos a videózás, de nem állnak mindenek felett. 

Milyen módon tartod a kapcsolatot a közönségeddel?
Én leginkább a YouTube-on vagyok jelen, az ott bejövő kommentekre igyekszek is szorgalmasan válaszolgatni, ezen kívül a Facebook oldalamra is szoktam üzeneteket kapni, természetesen ott is vissza szoktam írni és igyekszek segíteni, vagy ha én nem tudok, akkor a megfelelő helyre, megfelelő emberhez irányítani az érdeklődőt. A TikTok és Instagram fiókokkal nem igazán törődök, így ha valaki ott keres, elképzelhető hogy csak nagyon késve válaszolok. Persze odajönnek néha offline is a játékokon, akkor is szívesen beszélgetek, vagy segítek ha tudok. 

Mit javasolnál azoknak, akik most kezdik az airsoft "kontent mékinget"?
Hajrá-hajrá! Kívánok hozzá sok-sok örömöt és kitartást! Ha pedig kérdés merülne fel, szerintem bármelyik magyar tartalomgyártó szívesen válaszol. Én mindig örülök neki, mikor új csatornák bukkannak fel és valami újat tudnak hozzáadni a hazai airsoftos tartalomgyártáshoz.


Hogyan egyensúlyozod az airsoft játékot és a tartalomkészítést?
Nem egyensúlyozom, az airsoft játék mindenképp a tartalomkészítés felett áll, ha választanom kell, akkor inkább játszok. Ha kamerákkal megyek ki a pályára, akkor kicsit másképp kell játszanom és ehhez nem mindig van kedvem. Például nem felejthetem el, hogy a replika bal oldalán ott egy GoPro, amit mindenképp hamarabb lát meg az ellenfél, mint én őt, ha épp rászeletelek, vagy mondjuk értékelhetetlen lesz a felvétel, ha lövés után azonnal visszabújok a fedezék mögé, hiszen akkor nem látszik maga a találat – ha egyáltalán eltalálom a másikat, és még van egy csomó ilyen apróság, amit észben kell tartani.

Mivel foglalkozol a hétköznapokban? Van AirsoftNT-nek főállása is?
Van-van! Elsősorban egy lassan 7 éves királylányka faterja vagyok, amúgy pedig szoftverfejlesztőként dolgozom egy itthon a kiskereskedelemből ismert cégnél, ahol a „legkisebb is számít”.

Mi volt a legfontosabb tanács, amit valaha kaptál az airsoft kapcsán?
Ne javítsd meg azt, ami nem romlott el!

Milyen jövőbeli terveid vannak airsoft játékosként és tartalomkészítőként? Merre tart AirsoftNT?
Elsősorban játékosként szeretnék aktív maradni. Az utóbbi másfél-két évben szerintem átlag havi két rendezvényt meg tudtam játszani – kevés kivétellel. Jó lenne ezt a ritmust megtartani, ezzel meg tudok elégedni. Nyilván ezt össze kell tudni egyeztetni a munkával, a családdal, szóval sokszor hetekkel előre be vannak tervezve a játékok, amikre el fogok menni. Tartalomgyártóként nincsenek világmegváltó tervek, csinálom amíg örömömet találom benne, amíg hasznosnak érzem. Azt látom a statisztikákon, hogy ha két hetente raknék ki egy új videót, az egy jó egyensúlyt teremtene a kereslet-kínálati egyenletben, de ezt jelenleg a magam részéről nem tudom tartani. Ha mondjuk sikerül idén 15-20 videót kiengedni, akkor már elégedett tudok lenni magammal, az egy vállalható irány. A témát nem tervezem bővíteni, azaz az AirsoftNT csatorna továbbra is csak airsofttal szorosan kapcsolatos tartalmakat fog szolgáltatni – viszont azt el tudom képzelni, hogy lesznek videók a jövőben, amik elkészülnek majd angol nyelven is. 

Milyen együttműködések vannak amelyekben jelenleg is dolgozol? Avagy kikkel dolgozol együtt?
Nincsenek együttműködések, igazából kimondottan nem is voltak soha. Készültek mondjuk úgy “kollab” videók, de ezeket nem nevezném együttműködésnek, nem fűződik hozzá sem anyagi, sem másmilyen érdekem. Olyan kollabororációkat bármikor szívesen támogatok, ami mögé teljes vállszélességgel be tudok állni. A Civis Airsfottal az összefonódásom azt gondolom természetes, hiszen nagyjából azóta ismerjük egymást, mióta airsoftozom, itt vagyunk egymás szájában és abszolút tudom támogatni az elképzeléseiket – például a Kinder Kommandót. A Kewok Tech-et emlegető videóm sem együttműködésnek indult, én kerestem meg őt azzal, hogy szeretném ha ő szervizelne le egy kezdőfegyvert egy videóhoz. Az abban a videóban rá vonatkozó elhangzottak az én tapasztalataim, az őszinte véleményem, nem olyasmi, amit el “kellett” mondanom. Szeretnék ebből a szempontból továbbra is hiteles maradni.


Mit gondolsz, hogyan lehetne népszerűsíteni az airsoftot a fiatalabb generációk körében?
Edukációval. Erre egy nagyon jó példa az éppen előbb említett Kinder Kommandó és a Kinder táborok, ahol a tapasztalt játékosok megismertetik a “kicsiket” az airsoft alapjaival, különösen nagy hangsúly fektetve a biztonságra, a szabályokra és a korrekt játékra. Nagyon fontosnak tartom, hogy megismerjék és lássák az airsoft kockázatait is, legyen az akár egy olyan alapvetés, hogy nem veszem le a szemüveget, akkor sem ha semmit sem látok a párától. Hasonló kezdeményezéseknek abszolút van értelme és bizonyítottan működnek is.

Milyen tapasztalataid vannak a magyarországi airsoft közösséggel kapcsolatban?
Hál’Istennek elmondhatom, hogy személyesen engem túlnyomó részt pozitív impulzusok érnek a pályán és amúgy jellemzően online is – így volt ez akkor is mikor még nem voltam AirsoftNT. Viszont azt is látom, hogy az online tereken egyre gyakrabban felüti a fejét a toxikusság, ami különösen akkor nagyon bántó, amikor tapasztalat – esetleg amúgy sokak által ismert – játékosok állnak bele minősíthetetlen stílusban kezdőkbe, vagy olyanba, aki esetleg az adott témában nincs otthon. Szerintem ez nagyon rossz képet fest “rólunk”, jó lenne ha az ilyesmi visszaszorulna, vagy legalább nem terjedne tovább. Én mindezekkel együtt is pozitívnak itélem meg a hazai airsoft közösséget. 

Mit üzensz a magyar airsoft tartalomkészítőknek?
“Legyetek bátorak!”
Viccet félretéve azt, hogy remélem minél többen el tudtok jutni az idei “Airsoft Youtuber Battle”-re, tudunk majd egy jót beszélgetni, “szakmázni”, kajázni, sörözni és játszani. Addig meg tessék kimenni a pályára, vagy leülni a kamera elé és hozni a tartalmakat.

Mit üzensz a Magyar airsoft közösségnek?
Bánjatok úgy a játékostársakkal, ahogy Ti elvárnátok, hogy bánjanak veletek. Játszatok tisztelettel, becsülettel! Nem lehet minden játékot megnyerni, de minden játékot lehet örömmel játszani és élvezni. Ha tetszett ez a “videó”, nyomjatok egy lájkot, ha pedig szeretnétek még hasonló tartalmakat látni, akkor iratkozzatok fel a csatornára! Találkozunk a pályán! Szevasztok! 

AK jobb??!
Be kell vallani, hogy … az AK szebb, de az AR jobb! 

 

AirsoftNT youtube csatornájáért kattints ide.

 

 

Képi források: BLS Airsoft, Csiktor_, Veres Ferenc, Bodnár Antal

Kiemelt cikkek

Sokszor szembejött velem Breuer's Workshop és látszott a csodálat a Facebook reakciókon és képeken, hogy milyen ügyes a srác, érezhető volt a munkáin a profizmus, az elköteleződés és az alázat, így nem volt kérdéses hogy valamikor készíteni szeret

A National Airsoft Festival (NAF) 2024-es rendezvénye ismét bebizonyította, hogy miért tartják az Egyesült Királyság és Európa egyik legjelentősebb airsoft eseményének. Az augusztus 23-25.

Az airsoft rajongók számára izgalmas hírek érkeztek, amelyek minden bizonnyal felkeltik az egész európai közösség figyelmét.

Figyelem airsoft rajongók! Már csak napok vannak hátra, hogy részt vegyetek a szezon legizgalmasabb nyereményjátékában.

Az Airsoft Magazin büszkén áll az airsoft közösség szolgálatában, és folyamatosan törekszünk arra, hogy a lehető legszélesebb körű és legaktuálisabb tartalmakat nyújtsuk olvasóinknak.

Az airsoft világában gyakran találkozunk olyan replikákkal, amelyek első ránézésre ismerősnek tűnnek, mégis valami mást rejtenek.

Kedves Magyar Airsoftosok! Egy fantasztikus lehetőség nyílt meg előttetek, hogy airsoft replikátokat még realisztikusabbá varázsoljátok.

Airsoft shotgunnerek, most hozzátok fordulunk! Szeretnénk, ha megmutatnátok, milyen airsoft shotgunok lapulnak a táskátokban. Legyen az egy régi klasszikus, vagy egy vadonatúj modell, kíváncsiak vagyunk a véleményetekre és tapasztalataitokra!

Az első pillanatban amikor megláttam, hogy Velencén az Ifi szállóban készül valami felvettem a szervezővel a kapcsolatot, mert tudtam, hogy érdekes sztori lesz és sokan lesznek kíváncsiak később, hogy hogyan és kitől is jött a kézenfekvő, de őrült